Produktbeskrivelse
Solis 7K/8K/9K/10K Energy Storage Inverter er en utmerket tre-hybrid-inverter spesielt utviklet for stor-energilagringssystemer i boliger. En viktig fordel med denne modellen er dens lavspente (48V) batterikompatibilitet som lar sluttbrukere bruke praktisk talt alle de ledende batterimerkene på markedet for sin egen unike fleksibilitet.
Denne inverterserien er designet for intelligens og holdbarhet. Med flere MPPT-er er det den perfekte løsningen for kompliserte boligtak med ulike retninger for å sikre at du fanger maksimal solenergi og generering som mulig. Hvis et strømbrudd oppstår, lar den lynraske-byttetiden (som vist i S6-EH3P-serien, mindre enn 10 ms) deg kjøre dine kritiske hjemmebelastninger uten forsinkelse, noe som gir utrolig trygghet. I tillegg er lasthåndteringsevnene uten sidestykke, kan håndtere ubalanserte tre-fasebelastninger og til og med halvbølgebelastninger, garantert for stabil og pålitelig drift for alle belastninger.
S6-EH3P-L-serien ble tildelt "Energy Storage Application Excellence Award" på en fremtredende bransjemesse, som viser dens eksepsjonelle ytelse og pålitelighet i praktiske applikasjoner.
Når du velger Solis 7K/8K/9K/10K Energy Storage Inverter, investerer du i en fremtid med energiuavhengighet, intelligent styring og pålitelig pålitelighet for hjemmet ditt.
Ledende funksjoner
- Sømløs integrasjon med VPP- og EMS-plattformer for forbedret energioptimalisering.
Byttetid < 10ms.
Støtter 100 % tre-ubalansert utgang.
Maks. 200 % overbelastningsevne i av-nettmodus.
160 % PV-inngangskapasitet for å maksimere solenergiutnyttelsen.
Støtt maks. 6 omformere parallelt.
- Kompatibel med vanlige litium- og bly-batterier.
Utvid enkelt systemkapasiteten ved hjelp av parallellkoblinger og AC-kobling.
- Bluetooth-appstøtte for raskt og enkelt oppsett.
- 7-tommers LCD-skjerm for en intuitiv brukeropplevelse.
Våre fordeler
1. Alt-i-ett design:
Forhånds-installerte containersystemer (batteri + PV-inngang) reduserer installasjons-/igangkjøringstiden og -kostnadene.
Plug-and-play-implementering for rask oppsett.
2. Høy effektivitet og pålitelighet:
AI-optimalisert luft-kjøling opprettholder full effekt ved 45 grader (IP54 klassifisert for støv/fuktighet).
Rundreise-effektivitet (RTE) 3 % høyere enn konkurrentene.
LFP (LiFePO₄)-batterier sikrer sikkerhet og lang levetid.
3. Skalerbarhet og fleksibilitet:
Modulære skap/containere tillater fleksibel kapasitetstilpasning (f.eks. 100kWh–5MWh).
Støtter på/av-nettdrift og parallell distribusjon (opptil 4 enheter utenfor-nett).
4. Kostnadsbesparelser:
Reduserer energikostnadene med 30–70 % gjennom toppbarbering, solenergiintegrasjon og nettavhengighet.
Lavere vedlikeholdskostnader via skyovervåking og rask-pluggkomponentdesign.
5. Sikkerhet:
Fler-lagsbeskyttelse: automatiske brannslukkere, PACK-nivå nedsenkingsbrannteknologi og aktiv termisk styring.
Celle-temperaturkontroll (<5℃ variation) and strict quality certifications (IEC/UN38.3).
6. Smart administrasjon:
Skybasert-fjernovervåking, AI-energioptimalisering og 24/7 feildeteksjon.
Adaptive lade-/utladningsstrategier maksimerer avkastningen.
7. Produksjonsstyrke:
Helautomatiske produksjonslinjer (luft-/væske-kjølte PAKKER).
ODM-evner og GWh-skala prosjektopplevelse.
Q&A
1. Beskyttelse mot strømbrudd?
Øyeblikkelig bytte til batteribackup for uavbrutt strøm.
2. Kompatibel med mitt eksisterende utstyr?
Fungerer med de fleste solcellepaneler og 48V batterimerker.
3. Hvordan sparer det penger?
Bruker solenergi først, lagrer overskytende-timer.
4. Egnet for komplekse takoppsett?
Flere MPPT-er håndterer enkelt forskjellige retninger.
Solis 7K/8K/9K/10K Energy Storage Inverter
Populære tags: solis 7k/8k/9k/10k energilagring inverter, Kina solis 7k/8k/9k/10k energilagring inverter produsenter, leverandører, fabrikk
| DATABLAD | Solis 7K/8K/9K/10K Energy Storage Inverter | |||
| Modeller | 7K | 8K | 9K | 10K |
| Inngang DC (PV side) | ||||
| Anbefalt maks. PV array størrelse | 14 kW | 16 kW | 18 kW | 20 kW |
| Maks. brukbar PV-inngangseffekt | 11,2 kW | 12,8 kW | 14,4 kW | 16 kW |
| Maks. inngangsspenning | 1000 V | |||
| Nominell spenning | 550 V | |||
| Oppstart-spenning | 160 V | |||
| MPPT spenningsområde | 200 - 850 V | |||
| Maks. inngangsstrøm | 20 A / 40 A | 21 A / 42 A | ||
| Maks. kortslutningsstrøm | 30 A / 50 A | 30 A / 50 A | ||
| MPPT-nummer / Maks. inn strengnummer | 2 / 3 | |||
| Batteri | ||||
| Batteritype | Li-ion/bly-syre | |||
| Batterispenningsområde | 40 - 60 V | |||
| Maks. lade-/utladningsstrøm | 156 A | 178 A | 200 A | 235 A |
| Antall batteriporter | 2 | |||
| Maks. lade-/utladningsstrøm for hver port | 150 A | |||
| Kommunikasjon | CAN / RS485 | |||
| Utgang AC (nettside) | ||||
| Nominell utgangseffekt | 7 kW | 8 kW | 9 kW | 10 kW |
| Maks. tilsynelatende utgangseffekt | 7 kVA | 8 kVA | 9 kVA | 10 kVA |
| Nominell nettspenning | 3/N/PE, 127 V / 220 V; 3/N/PE, 133 V / 230 V | |||
| Nominell nettfrekvens | 50 Hz / 60 Hz | |||
| Nominell nettutgangsstrøm | 18.4 A / 17.6 A | 21 A / 20.1 A | 23.5 A / 22.6 A | 26.3 A / 25.1 A |
| Effektfaktor | >0,99 (0,8 førende - 0.8 etterslep) | |||
| THDi | < 3% | |||
| Inngang AC (nettside) | ||||
| Maks. inngangsstrøm | 27.6 A | 31.5 A | 35.4 A | 39.4 A |
| Input Generator | ||||
| Maks. inngangseffekt | 7 kW | 8 kW | 9 kW | 10 kW |
| Maks. inngangsstrøm | 18.4 A / 17.6 A | 21 A / 20.1 A | 23.5 A / 22.6 A | 26.3 A / 25.1 A |
| Nominell inngangsspenning | 3/N/PE, 127 V / 220 V; 3/N/PE, 133 V / 230 V | |||
| Nominell inngangsfrekvens | 50 Hz / 60 Hz | |||
| Utgang AC (back-opp) | ||||
| Nominell utgangseffekt | 7 kW | 8 kW | 9 kW | 10 kW |
| Maks. tilsynelatende utgangseffekt | 2 ganger merkeeffekt, 10 s | |||
| Sikkerhetskopier-byttetid | < 10 ms | |||
| Nominell utgangsspenning | 3/N/PE, 127 V / 220 V; 3/N/PE, 133 V / 230 V | |||
| Nominell frekvens | 50 Hz / 60 Hz | |||
| Nominell utgangsstrøm | 18.4 A / 17.6 A | 21 A / 20.1 A | 23.5 A / 22.6 A | 26.3 A / 25.1 A |
| Maks. kontinuerlig utgangsstrøm | 18.4 A | 21 A | 23.5 A | 26.3 A |
| Maks. kontinuerlig AC-gjennomstrømming | 50 A | |||
| THDv (@lineær belastning) | < 3% | |||
| Effektivitet | ||||
| Maks. effektivitet | 96.2% | |||
| EU-effektivitet | 95.4% | |||
| BAT belastet med PV / AC maks. effektivitet | 95.0% / 94.4% | |||
| BAT utladet til AC maks. effektivitet | 94.5% | |||
| Beskyttelse | ||||
| Anti-øybeskyttelse | Ja | |||
| Utgang over strømbeskyttelse | Ja | |||
| Kortslutningsbeskyttelse | Ja | |||
| DC reversert-polaritetsbeskyttelse | Ja | |||
| Overspenningsvern | DC Type II / AC Type II (valgfritt) | |||
| Beskyttelsesklasse / Overspenningskategori | I / II (PV og BAT), III (MAINS og BACKUP og GEN) | |||
| Integrert AFCI 2.0 | Valgfritt (Brasil: Ja) | |||
| Integrert DC-bryter | Ja | |||
| Generelle data | ||||
| Maks. effekt per fase | 50 % merkeeffekt | 45 % merkeeffekt | ||
| Dimensjoner (B × H × D) | 430 × 660 × 305 mm | |||
| Vekt | 42 kg | |||
| Topologi | Ikke-isolert | |||
| Eget-forbruk (natt) | < 30 W | |||
| Driftsomgivelsestemperaturområde | -25 ~ +60 grader | |||
| Relativ fuktighet | 0 - 100% | |||
| Inntrengningsbeskyttelse | IP66 | |||
| Støyutslipp (typisk) | < 65 dB(A) | |||
| Kjølekonsept | Intelligent vifte-kjøling | |||
| Maks. operasjonshøyde | 4000 m | |||
| Nettforbindelse standard | Philippin, ORDINANCE (PORTARIA) No.140 and No. 515 | |||
| Sikkerhet / EMC standard | IEC/EN 62109-1/-2, IEC/EN 61000-6-1/-2/-3-4, EMC | |||
| Funksjoner | ||||
| DC-tilkobling | MC4 hurtigkoblingsplugg (PV) & skrueterminal (batteri) | |||
| AC-tilkobling | Skrueterminal | |||
| Utstilling | 7,0" LCD-skjerm og Bluetooth + APP | |||
| Kommunikasjon | CAN, RS485, Ethernet, valgfritt: Wi-Fi, mobilnett, LAN | |||







